Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?

instagram keşfete nasıl düşülür?

En popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan instagramin kendi içinde de birçok farkı özelliği mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de instagram keşfet olmaktadır. Çok yoğun bir algoritma mantığı ile çalışan instagram keşfet sekmesi, sizlerin fotoğraflarınızın konumlarını veya etiketlerini(hashtag) kullanarak fotoğrafınızın popülerlik durumunu belirler. Belirlenen bu popülerlik durumuna göre de keşfet sekmesinde yerinizi alırsınız. Keşfet sekmesi sayesinde sizin bile hiç tanımadığınız kişiler sizin fotoğraflarınızı görebilir, yorum yapabilir ya da rahatlıkla fotoğraflarınızı beğenebilir. Bu sayede çok kısa sürelerde çok büyük kitlelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi ya da gruplar fotoğraflarının instagram keşfet sekmesine düşmesi için gerçekten çok büyük çaba ve gayret sarf etmektedir. Bu yüzden de her tür farklı ve ilginç olabilecek fotoğrafları çekmekte ve paylaşmaktadır.

İnstagram keşfete nasıl düşülür sorusunun elbette ki birçok cevabı mevcuttur. Şimdi sizlerle bu cevaplardan bazılarını paylaşacağız, bunlardan bir kısmı ücretli olmakta fakat biz asla reklam işine girmeden anlatacağız ve kararı size bırakacağız.
  • Öncelikle ilgi çekici ve hoş bulduğunuz fotoğraflarınızı paylaşım yaparken muhakkak konum ekleme yapın. Böylece insanlar sizin o fotoğrafı nereden paylaştığınızı rahatlıkla görebilecektir.
  • Fotoğraflarınızı paylaşırken en çok 5 adet olacak şekilde hashtag ekleyin ve bu yaptığınız etiketler mutlaka paylaşılan fotoğrafla alakalı olsun.
  • Bunların haricinde bir başka en önemli etken ise paylaştığınız fotoğrafların ne kadar beğeni aldığıdır. Bunun anlamı ise şu olmaktadır, fotoğrafınız ne kadar çok beğenilirse instagram keşfete düşme olasılığı da o oranda artacaktır.
  • Bazı kişiler ise normal yolardan istedikleri sayıda beğeni ve takibe ulaşamadıkları zaman, ücret karşılığında takipçi ve beğeni satın alma yoluna gitmektedirler.
  • Ücretli olarak beğeni ve takipçi alarak istediğiniz sayıya ulaşabilmektesiniz, fakat bu işinde artı ve eksileri bulunmaktadır. Bu yüzden bu konuyu iyice araştırdıktan sonra karar vermenizi tavsiye ederiz.
  • Tüm bunların yanında kendi instagram’ınızda bulunan keşfet sekmesindeki fotoğraf paylaşımlarına da göz atmanızı öneririz. Çünkü siz bu kısımdaki fotoğrafları beğenip yorum yaptıkça instagram sizin keşfet sayfasıyla ilgili olduğunuzu algılamaktadır. Bu da yine paylaşımlarınızın keşfet sekmesine düşme olasılığını artıracaktır.

whatsapp