En Çok Kullanılan Sosyal Medya Platformları

en Çok kullanılan sosyal medya platformları

Artık internet sayesinde hemen her istediğimiz kişiye sosyal medya platformları aracılığı ile ulaşabiliyor ve çok eski arkadaşlarımızı bile bulabiliyoruz. En çok kullanılan sosyal medya ağları ise; Facebook, Twitter ve İnstagam gibi ağlar olmaktadır. Bu sosyal medya araçları sayesinde sadece arkadaşlarımızı bulmakla kalmıyor aynı zamanda gündemi de rahatlıkla takip edebiliyoruz. Bunun yanında kendimizi geliştirme adına her tür bilgiye erişebiliyor ve yine ihtiyacımız olan her tür ürüne rahatlıkla ulaşabiliyoruz. 

Gördüğünüz gibi sosyal medya platformları artık günümüz dünyasında hemen her ihtiyacımızı karşılayacak altyapıya sahip olmaktadır. Bu sosyal medya platformları sayesinde ürün pazarlayabilir, kendinize eleman arayan ilanlar vasıtasıyla iş bulabilir ve daha birçok ikana kavuşmanızı sağlayabilirsiniz. Günümüzde artı birçok kişi sosyal medya hesabını e-ticaret amacıyla kullanmakta olup bu şekilde kendi iş imkanını kurmaktadır. Peki ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya ağları hangileri olmaktadır isterseniz bunlara bakalım.

1-) Facebook

Hiç şüphesiz listemizde ilk sırayı Facebook almaktadır. Bu sosyal medya ağı sayesinde hemen her istediğiniz kişiye rahatlıkla ulaşabilir ve görüşebilirsiniz. Facebook’un Messenger uygulaması ile arkadaşlarınızla yazışabileceğiniz gibi, görüntülü görüşme sistemi sayesinde de buradan ürünlerinizi pazarlayabilmektesiniz. Facebook’ta açtığınız sayfalarınızdan rahatlıkla e-ticaret yapabilir ve buradan ürününüzü pazarlayabilirsiniz.

2-) Instagram

Son dönemin en gözde sosyal medya platformlarından olan ınstagram korkarız ki Facebook’un tahtını sallamaya aday gibi durmaktadır. İlk olarak fotoğraf paylaşımı platformu olarak kurulan instagram, günümüzde adeta bir ürün pazarlama platformuna dönüşmüş durumdadır. Sizde instagarm üzerinden kendi işinizi rahatlıkla kurabilir ve buradan ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

3-) Linkedin

Bir diğer en çok kullanılan sosyal medya ise küreselleşen dünyada işsizliğe çözüm bulma aacıyla kurulan Linkedin olmaktadır. Bu platform işverenleri ve iş arayanları bir araya getirmekte olup dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Bu sosyal medya ağı sayesinde internet üzerinden CV’nizi oluşturmakta ve iş verenlerin size ulaşmasını beklemektesiniz. Böylece kapı kapı dolaşarak iş aramanıza gerek kalmamaktadır. 

4-) Skype

Skype sosyal medya ağı ise kullanıcılarına görüntülü arama ve çoklu arama hizmetleri sunmaktadır. Böylece is arkadaşlarınızla ya da işverenlerinizle rahatlıkla görüşebilmekte ve iş görüşmelerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Mail kullanmaya gerek kalmadan buradan rahatlıkla dosya ya da fotoğraf paylaşımında bulunabilmektesiniz.

whatsapp