Sosyal Medyanın Faydaları

sosyal medyanın faydaları

İçinde bulunduğumuz çağın teknoloji çağı olması sebebiyle olsa gerek internet kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. İnternetin bu kadar yaygın olmasıyla sosyal medya popülerliği oldukça önem kazandı ve artık birçok kişi ya da kurumlar bütün işlerini sosyal medya üzerinden yapmaya başladı. Günümüzde şunu hemen hemen herkesin bilmesi gerekir ki, siz sosyal medya da ne kadar güçlüyseniz gerçek hayatta da o kadar güçlüsünüz.

Çünkü gelişen teknoloji ve değişen dünya ile birlikte insanların yaşam şekilleri, alışkanlıkları, eğlence anlayışları, alışveriş tarzları, iletişim şekilleri yani kısaca her şeyleri de değişmiş oldu. Eskiden internetin olmadığı zamanlarda televizyon, radyo ve gazete gibi tek taraflı medya yayın organları mevcuttu. Bütün insanlar gündemi onları okuyarak ve izleyerek takip etmekteydi ve tüm bu iletişim araçlarına medya deniliyordu. İşte internet sayesinde günümüzdeki sosyal medya hesapları ile facebook, twitter, instagram, linkedin, snapchat ya da türevleri sayesinde tek taraflı olan medya çift taraflı hale gelmiş olmaktadır.

 Bu yüzden tüm bu alanlarda sizin sosyal medya popülerliği oranınız ne kadar yüksekse siz de o kadar önemlisiniz demektir. Artık sosyal medya sayesinde bütün dünya parmaklarınızın ucunda olmakta ve istediğiniz her ortama erişebilmektesiniz. Sosyal medya sayesinde yazdığınız bir yazıyı ya da paylaştığınız bir resmi dünyanın her yerindeki takipçileriniz aynı anda görebilmekte ve haberdar olabilmektedir. Yine aynı şekilde sizinle ilgili olumlu ya da olumsuz haberlerden anında milyonların haberi olabilmektedir.

Bu yüzden sosyal medyanın hayatımızdaki önemi oldukça büyük olup asla hafife alınmamalıdır. Şirket ya da kurumlarda sosyal medya üzerinden reklamlarını yaparak kendilerini çok kısa sürede bütün dünyaya tanıtabilmektedirler. Şirket ya da kurum olarak sosyal medya popülerliği oranınız ne kadar yüksekse o kadar çok reklamınız yapılıyor demektir. Bu noktada aklını çok daha erken çalıştıran birçok firma ise sosyal medya işine çok daha önceden gereken önemi vermiş ve şua anda devler liginde oynamaktalar. 

Sonuç olarak günlük hayatımızın hemen her yerine aksetmiş olan sosyal medya, ister kişiler için olsun isterse de kurumlar için olsun oldukça önemli bir hale gelmiş olmaktadır. Bu yüzden sosyal medyada ne kadar popüler ve varlığınızı hissettirebiliyorsanız günümüz dünyasında varlığınız da o kadar hissediliyor demektir.


whatsapp