Instagram Hesap Silme ve Dondurma

Bilgilendirici ve tanıtıcı sosyal medya içerikli yazılarımız
instagram hesap silme ve dondurma

İnstagram kullanıcıları, bazı zamanlarda kullanıma ara vermek isterler ve hesaplarını geçici olarak kapatmak isterler. Bazen de İnstagram hesaplarını kalıcı olarak silmek isterler. Bu nedenle İnstagram hesap silme ve dondurma yollarına ihtiyaç duyarlar. Hesap silme ve dondurma işlemlerini kolay yolla yapabilmek için internet siteleri üzerinde linkler bulunmaktadır. Bu linklere tıklandığında doğrudan İnstagram üzerine yönlendirme yapılır ve istenilen işlem adım adım gerçekleştirilir.

Tekrar aynı İnstagram hesabına dönmek isteyen kişilerin, hesap dondurma yöntemini seçmeleri gerekirken, İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kişiler ise hesap silme yöntemini seçmelidirler. Aynı hesabına geri dönmek isteyen kişiler, bilerek ya da bilmeyerek hesaplarını kalıcı olarak silerlerse tüm verilerini kaybederler. Bu nedenle İnstagram hesap silme ve dondurma işlemini yaparken son derece dikkatli olmak gerekir. Fakat İnstagram hesap silme işlemi gerçekleştikten sonra kullanıcıya 1 ay süre verilir. Bu süre zarfı içinde tekrar hesabına giriş yapmak isterse, hesap silme talebi kaldırılmış olur.

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabını tamamen kapatmak ve tüm verilerinin kaybolmasını isteyen kişiler, İnstagram hesap silme linkine tıklayarak işleme başlayabilirler. Pek çok internet sitelerinde yer alan bu linke tıkladıktan sonra İnstagram hesabına yönlendirme yapılır. Eğer kullanmış olunan cihazda İnstagram hesabına giriş yapılmış işe direkt olarak İnstagram hesabının neden silineceği sorulur.

Ancak cihazdan İnstagram hesabına giriş yapılmamışsa ilk olarak hesaba giriş yapılması istenir ve daha sonra hesap silme nedeni sorusu yöneltilir. Birçok neden arasından herhangi birini seçmek hesabı silmek için yeterli olacaktır. Ancak hiçbir neden belirtmek istemeyen kişiler ‘başka bir şey’ ibaresini işaretlemelidirler. Son adımda ise İnstagram hesabı kullanıcısından şifresini girmesi istenir ve İnstagram hesap silme işlemi tamamlanmış olur.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Geçici olarak İnstagram hesaplarını kapatmak isteyen kişilerin yapmaları gereken işlemler, hemen hemen İnstagram hesap silme işlemleri ile aynıdır. Arada ufak tefek farklar olsa da ikisi de basit şekilde yapılabilir.

  • İnstagram hesap dondurma işlemi için ilk olarak hesap dondurma linkine tıklamak gerekir.
  • Ardından cihazda hesap açıksa kullanıcının karşısına hesabını neden geçici olarak kapatıyorsun sorusu çıkar.
  • Cihazda hesap açık değilse hesaba giriş yapılması için yönlendirme yapılır.
  • Bu soruya cevap verdikten sonra hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklamak gerekir.
  • Şunu da belirtmek gerekirse, İnstagram hesabını dondurmak için bir neden belirtmek istemeyen kişiler ‘başka bir şey’ seçeneğini işaretleyebilirler.

Tüm bu adımlar eksiksiz şekilde yapıldığında hesap geçici olarak kapatılmış olacaktır. Tekrar hesabına giriş yapmak isteyen kişiler kullanıcını adı, maili ya da telefon numarasıyla beraber şifrelerini girerek hesaplarına erişim sağlayabilirler.

Telefondan İnstagram Uygulaması Silindiğinde İnstagram Hesabı Da Silinmiş Olur Mu?

Telefon kullanma konusunda yeteri kadar iyi olmayan ve bazı uygulamaları nasıl kullanacaklarını bilmeyen kişiler, işlerini halletmekte zorluk yaşayabilirler. İnstagram hesap silme de bu konular arasında yer alır. Bu tür kişiler, İnstagram hesaplarını silmek için uygulamayı telefonlarından silerler.

Ancak telefondan İnstagram uygulaması silindiğinde İnstagram hesabı da silinmiş olmaz. Sadece cihazdan uygulama kaldırılmış olur. Aynı telefona tekrar İnstagram uygulaması indirildiğinde ya da farklı bir cihaz üzerinden İnstagram hesabına giriş yapılmak istendiğinde tekrar aynı hesaba erişim sağlanır. Hesabını tamamen kapatmak isteyen sosyal medya kullanıcıları, yukarıda verilmiş olan adımları takip ederek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu nedenle telefon üzerinden uygulamayı silmek, İnstagram hesabını silmek adına kesin bir çözüm olmayacaktır.